BL negyeddöntő összefoglaló: Atalanta – PSG

Kései gólokkal jutott elődöntőbe a PSG:

A koronavírus járvány után újra indított Bajnokok Ligája első negyeddöntőjét az Atalanta és a PSG játszotta egymással. A mérkőzést megelőzöen a legtöbben a párizsi alakulatot gondolták esélyesnek és sima továbbjutást előlegeztek számukra, ám az olaszok igencsak megnehezítették a dolgukat.

A 3. percben az Atalanta kis híján megszerezte a vezetést. Duván Zapata adott remek passzt az olaszok kapitányának Papu Gómeznek, ám Keylor Navas hárítani tudott. A 4. percben a brazil mágus, Neymar ugrott ki ziccerben, lövése azonban célt tévesztett. A 11. percben Hateboer érkezett egy beadásra a hosszún, de Navas akrobatikus mozdulattal hárított.

Az Atalanta ezután pontrúgásokkal próbálkozott, ám ezek vagy célt tévesztettek vagy Navas hárította őket. A 26. percben igazán nagy meglepetést hozott, az olaszok megszerezték a vezetést. Mario Pasalic kapott labdát a jobboldalon és gyönyörűen a bal felsőbe tekerte, a párizsi kapusnak esélye sem volt hárítani.  1-0 az olaszoknak. A PSG a gól után feléledt és Neymar révén háromszor is veszélyeztettek, de nem sikerült bevenni Spotiello hálóját, így az első félidőben 1-0-val fordultak a felek.

A második félidő elején itt is ott is akadt helyzetek, ám komoly veszély egyik kaput sem fenyegette. A 60. percben Mbappé beállítását követően megváltozott a párizsiak játéka. Intenzívebben nagyobb nyomást helyezve támadtak. Többször sikerült megbontaniuk az Atalanta védekezését a szélen, ám hiába, mert nem sikerült betalálniuk.

A 90. perc fordulatot, hozott. Neymar kapott egy labdát a tizenhatoson belül, majd Marquinhos-hoz passzolt, amivel egyenlített a Párizs. Az állás 1-1-re módosult. Következhetett az 5 perc hosszabbítás, ahol továbbra is a PSG nyomott. A 93. percben Neymar adott pazar labdát Mbappének, aki középre gurított és az ott érkező Choupo-Moting a hálóba gurította a labdát. Az állás 2-1-re módosult és nem változott, így a PSG drámai végjáték után bejutott az elődöntőbe.

Kép: Afp

A mérkőzés legjobbja: Neymar

Végig agilisan, nagy kedvvel játszott. Pazar labdák, élményszámba menő cselek és kulcspasszok a végén.  Neymar igazi vezére volt a PSG-nek.

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Eric Maxim Choupo-Moting, PSG: „Minden tiszteletem az Atalantaé, de nagyon örölük, hogy győztünk. Mikor pályára léptem azt gondoltam – ’Ma nem veszthettünk, egyszerűen nem mehetünk haza.’ Bíztam magam és a csapatban egyaránt.”

Thoma Tuchel, PSG vezetőedzője: „Négy megnyert hazai trófea után, most elődöntősök vagyunk, a csapatszellem nagyon sokat jelentett. Párizsban mindenki és klubnál is mindenki büszke lehet, mert ez kemény munka volt a javából.”

Neymar, PSG: „ Nem gondoltam, hogy kiesünk. Minden momentumban csak egy cél lebegett a szemünk előtt, bejutni a legjobb négybe.”

Gian Piero Gasperini, az Atalanta vezetőedzője: „Néhány pontrúgás, néhány pillanat, szituáció – ezek azok az adatok, amik meghatározzák ki jut tovább és ki nem.”

Érdekességek:

• A PSG ezt megelőzően egyetlen elődöntőjét, az 1994/1995 -ös kiírásban játszotta.
  • Ez a 25 éves elődöntő nélkül lejátszott szünet a leghosszabb a sorozat történetében, megelőzve az Ajax 22 éves hiányát 1997 és 2019 között.
  • Choupo-Moting mindössze a második BL találatát jegyezte. Ezt megelőzően egy Sporting felett aratott 4-3-as Schalke 04 győzelemből vette ki a részét, egy 90. percben értékesített büntetővel 2014/2015-ös szezon harmadik játéknapján.
  • Ez a gól volt Marquinhos első BL gólja 2018. december 11-e óta. Akkor egy 4-1-es Crevena Zvezda elleni győzelem alkalmával talált be.
  • Ez volt 5 BL meccs, amin az Atalanta talált be először – az előző négyet megnyerték.

Csapatok:

Atalanta: Sportiello – Tolói, Caldara, Djimsiti -(Palomino 60) -Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens (Castagne 82); Pašalić – (Muriel 70), A Gómez (Malinovskyi 59); Zapata (Da Riva 82)

Paris: Navas (Rico 79) – Kehrer, Thiago Silva, Kimpembe, Bernat – Herrera (Draxler 72), Marquinhos, Gueye (Paredes 72) –  Sarabia (Mbappé 60), Icardi (Choupo-Moting 79), Neymar

A PSG az elődöntőben a Gulácsi Péterrel és Willi Orbannal felálló RB Lepizig csapatával játszik augusztus 18-án este kilenckor Lisszabonban a Benfica Stadionjában.

Forrás: uefa.com

Kép forrása: afp.com