Lipcse továbbjutás Gulácsival a fedélzeten – RB Leipzig – Atlético Mardid

Lipcsei továbbjutás Gulácsival a fedélzeten – RB Leipzig – Atlético Mardid

A második párharc a Lipcse és az Atlético Madrid között zajlott. Az első komolyabb megmozdulás Carrasco nevéhez fűződik. A 13. percben Renan Lodi szerzett labdát a baloldalon majd visszagurította, a labdát, amire érkezett Carrasco, ám erős lövését Gulácsi Péter hárítani tudta. Az első félidőben nagyobb helyzet már nem is volt, így 0-0-val fordultak a csapatok.

A második félidőt jobban kezdte a Lipcse. Az 50. percben egy szép labdajáratás után Marcel Sabitzer adhatott középre, beadására, pedig a spanyol tehetség Dani Olmo érkezett, aki a hálóba fejelt. 1-0 a Leipzignak. Diego Simeone a gólt követően változtatásra szánta el magát és becserélte Joao Félixet, a portugál csodagyereket.  A csere jó hatással volt az Atleti játékára, sokkal kreatívabban mozogtak a matracosok, aminek meg is lett az eredménye. Félix indult meg és egy kényszerítő után betört a 16-oson belülre, ahol a Lipcse védői buktatták. A tizenegyest maga sértett értékesítette, az állás 1-1-re módosult.

A 88. percben egy labdaszerzést követően megiramodott a Lipcse, gyorsan átjátszották az Atleti középpályáját. A labda a bal szélen felfutó Angelinohoz került, akinek beadását a mélységből érkező Tyler Adams értékesítette. Mivel a lövés megpattant Oblaknak esélye sem volt hárítani. A hosszabbítás perceiben az Atleti már nem tudott reagálni, így a Lipcse megérdemelten jutott tovább az elődöntőbe.

A mérkőzés legjobbja: Dayot Upamecano

Roberto Martinez az UEFA szakértőjének véleménye Upamecano teljesítményéről: „Kiváló védőjátékkal ellehetetlenítette az ellenfél támadóit. Az legtöbb egy-egy elleni párharcot megnyerte. Mindkét tizenhatoson belül ellenállhatatlan volt. Védekezésben igen agresszív volt, támadásban pedig tökéletesen segítette a Lipcse játékát.

Mérkőzés utáni nyilatkozatok:

Julian Nagelsmann, a Leipzig vezetőedzője: „Nem alakítottunk ki sok helyzetet az első félidőben, de nagyszerűen védekeztünk. Nem sok lehetősége van az ellenfeleknek az Atlético védőharmadában. A támadójátékunk jelentette ma a különbséget a két csapat között. A spanyoloknak nem volt sok helyzetük, nekünk többet sikerült kialakítani.”

Tyler Adams, a Leipzig középpályása: „Nagyon izgatottak vagyunk. Tudjuk, hogy a PSG egy nagyszerű csapat, láttuk, hogyan játszottak az Atalanta ellen. Nagyon jó játékosokkal rendelkeznek.”

Diego Simeone, az Atlético vezetőedzője: „Mindent beleadtunk. Nincsenek kifogások. A legjobbunkat nyújtottuk, ami a negyeddöntőre volt most elég. Felemelt fejjel távozhatunk. Gratulálok az ellenfelünknek.”

Statisztikai érdekességek:

• A Lipcse a harminckettedik csapat, ami elérte a Bajnokok Ligája elődöntőt.
  • A Lipcse a 75 csapat, ami egy egy európai kupasorozatban elődöntőbe jutott és az első újonc 2016 óta, aminek sikerült elérnie ezt. Akkor a Manchester City hajtott végre hasonló bravúrt.
  • Tyler Adams gólja, nemcsak első találata volt a Leipzig mezében, de ez volt az első találata a Bajnokok Ligájában.
  • Dani Olmo első BL gólját szerezte a Leipzig mezében.
  • Az Atlético kapitánya Koke 457 meccsét játszotta a matracosok mezében. A pályáralépéseket tekintve a klub ranglistáján feljött a negyedik helyre.
  • Joao Félix 4 gólt szerzett a legutóbbi 3 európai versenysorozatban lejátszott negyedöntőkön. Tavalyi évben, még a Benfica színeiben egy mesterhármast hintett az Frankfurt ellen az Európa Liga negyeddöntőjének első párharcában.

Csapatok:

Leipzig: Gulácsi – Klostermann, Upamecano, Halstenberg – Laimer (Adams 72), Sabitzer (Mukiele 90+2), Kampl, Angeliño; Olmo – (Schick 83), Y Poulsen, Nkunku (Haidara 83)

Atlético: Oblak – Trippier, Giménez, Savić, Lodi – Carrasco, Saúl, Herrera (João Félix 58), Koke (Felipe 90+2) – Costa (Morata 72), Llorente

A Leipzig a PSG ellen fog játszani az elődöntőben. A mérkőzés augusztus 18-án kedden 21 órakor kerül megrendezésre Lisszabonban a Benfica stadionjában.

Forrás: uefa.com

Kép forrása: indianexpress.com